Angličtina
Američtí letci podruhé u nás! nebo na SPŠKA?
 

Čas letí a je tomu už týden, kdy jsme u nás přivítali americké letce, kteří byli v našem kraji u příležitosti Dnů NATO.

V pátek 16. září 2022 jsme se sešli v 9.00 v zasedací místnosti a po krátkém proslovu paní ředitelky studenti Matěj Dražný a Adam Hanusek představili město Karviná, ale také naši školu a studijní obory. Poté jsme dali prostor našim hostům. Nejdříve jsme se dozvěděli, odkud pocházejí a zhlédli jsme několik videí, která nám přiblížila čtyřmotorový strategický transportní letoun C-5 Galaxy. Pak byl prostor pro dotazy, které se věnovaly práci letců, technickým detailům či údržbě letadla. Zaujalo nás, že let z Texasu do Ostravy trval jen 10 hodin a překvapilo nás, jak obrovský je prostor uvnitř letadla, např. do letadla se vejde „1 a půl velryby“ nebo 24 Škoda Superb automobilů. 

Po besedě jsme se vydali na prohlídku školy a Američané žasli nad profesionálním vybavením školy. Velmi je zaujalo, že se již na střední škole můžeme specializovat a učit se ovládat technologie na pokročilé úrovni. Nejvíce času jsme strávili ve VR učebně, která jim byla velmi blízká, neboť simulaci letu trénují ve velmi podobném VR prostředí. 

Všichni jsme si páteční akci moc užili a opět jsme si ověřili, že komunikace v anglickém jazyce pro nás není problém!

Navíc se někteří z našich studentů vydali také v sobotu do Mošnova a dostali se až do kokpitu letadla našich návštěvníků! A to byl teprve super zážitek!

https://www.natodays.cz/letecka-technika/c-5-galaxy