Angličtina

Co nevidět budou zahájeny zimní olympijské hry, na kterých si své síly porovnají sportovci z celého světa. Ovšem ani naše škola nezahálí! V pátek 28. 1. totiž proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili studenti z druhého a třetího ročníku. Studenti sice nesjížděli sjezdovky a nebrousili ostří nože svých bruslí na ledě, nicméně ani jazykové úkoly nebyly vůbec snadné.

 

Naši olympiádu tvořilo hned několik částí. V první museli všichni zvládnout krátký didaktický test s poslechem. Druhou část tvořilo „Speaking“, která probíhala mezi studenty 2. ročníku a 3. ročníku zvlášť. Konverzační témata si studenti sami vylosovali a následně tvořili spontánní odpovědi a samozřejmě reagovali na otázky zkoušejících. Celá tato část byla ukončena poslední „závodní“ disciplínou, popisem vylosovaného obrázku.

 

Jste zvědaví, jak si naši žáci v olympiádě vedli? Nejlepší výsledky naleznete níže:

 

2. ročník: Pietrus Michal 2.E – 1. místo

Tvrdik Maxmilián 2.D – 2. místo

Hanusek Adam 2.D – 3. místo

 

3. ročník: Girgoško Ondřej 3.E – 1. místo

Heczko Patrik 3.E – 2. místo

Patola Dominik 3.D – 3. místo.

 

Školu v okresním kole bude reprezentovat vítěz ze skupiny studentů třetího ročníku. Tím se stal Ondřej Girgoško ze třídy 3.C.

 

Všem zúčastněným moc gratulujeme a přejeme jim, ať jejich zapálení pro jazyk jen tak lehce nevyhasne!