Exkurze

Návštěva našich studentů v české pobočce finské IT společnosti TIETO už je třetím rokem tradicí. Na základě zpětné vazby po minulé exkurzi jsme letos vyslali do TIETO i studenty 2. ročníku ITE, na které čekala prohlídka v úterý 27. listopadu 2018. Naši třeťáci z oboru ITE nahlédli do TIETO v pátek 7. prosince. Spolu s nimi i několik studentů ostatních oborů. Tentokrát se do TIETO podívalo více než 60 studentů. Obě exkurze měly podobný průběh.

Pohledem účastníka

Po vyzvednutí návštěvních kartiček jsme se přesunuli do devátého patra, kde nás čekali naši průvodci. Po zajímavých úvodních informacích jsme si mohli pomocí 10otázkového kvízu ověřit, co jsme si zapamatovali. Boj byl až do samotného závěru velmi vyrovnaný a tři vítězové si odnesli ceny.

Následovala přednáška, která se týkala IoT (Internet of Things), neboli chytré elektroniky v domácnostech i ve firmách. Dozvěděli jsme se nejen o chytré ledničce, která kontroluje množství potravin a jejich čerstvost, ale i o chytrých výtazích, parkovacích místech, paletách s výrobky atd. Mohli jsme také zhlédnout dva krátké filmy o zkušenostech zaměstnanců na rozdílných pracovních pozicích ve firmě.

V rámci prezentace nám byly poskytnuty užitečné informace pro uchazeče o budoucí zaměstnání a také obecné statistiky. Dozvěděli jsme se, jaké pozice v TIETO nabízejí a že studenti VŠ mají možnost spolupracovat s firmou na stážích či přípravě diplomové práce.

Co si o exkurzi v TIETO myslí naši studenti?

Exkurze byla velmi zajímavá, i když bychom chtěli vidět více z budovy i zázemí firmy. Je nám však jasné, že firma, která pracuje s citlivými daty svých zákazníků, nemůže dovolit každému nahlížet pod pokličku.

Vůbec jsme nečekal, že je to druhý největší zaměstnavatel v MSK. Překvapilo mě, jak moc moderním prostředním disponuje a jak velmi je podobné pražskému Microsoftu. Je to velmi prostě moderní a příjmné prostředí s mnoha možnostmi.

Prezentátoři vysvětlovali nahlas a zřetelně. Uváděli příklady z praxe. Velký dojem na mě udělala samotná budova.

Byl to pro nás velký přínos, i pro ty, kteří nejsou na oboru informatiky. Děkuji za možnost se do této firmy podívat a určitě ji doporučím ostatním kteří dostanou tuto možnost.

Po dnešní exkurzi doufám, že jsem v této firmě nebyl naposledy, snad získám během studia vysoké školy stáž a možná jednou i pracovní pozici.