Exkurze

V pondělí, 27. 6. 2022 se studenti 3. E vydali na exkurzi vodní elektrárny Dlouhé Stráně.

Během odpoledne se konala přednáška, v sále projekce filmu, prohlídka podzemí elektrárny a výjezd na horní a dolní nádrž. Ve večerních hodinách jeli do Velkých Losin, kde se ubytovali v kempu.

Následující den je čekala poznávací trasa, kde zhlédli ruční papírnu, zámek Velké Losiny, lázně a pivovar Zlosin.

Ve středu, 29. 6. 2022 pokračovala exkurze na Dole Michal. Zúčastnili se cesty havíře do práce. Prošli místa, kterými havíř musel projít, kde obdržel potřebné vybavení a výstroj. Cesta vedla řetízkovou šatnou, administrativní budovou přes lampovnu spojovacím mostem do těžní budovy, kde havíři nastupovali do těžních klecí. Z těžní budovy pokračovala prohlídka strojovny s původními elektrickými stroji z let 1912–1915. Po prohlídce pokračovali do kotelny, kde uvedli do provozu parní stroj z roku 1893.

Ve volném čase studenti trénovali své sportovní dovednosti individuálně. Někteří zkoušeli minigolfové odpaly na osmnácti drahách, jiní se věnovali prohlídce města nebo využili areál kempu k aktivnímu odpočinku.

Všichni si exkurzi velice užili a zlepšili své odborné znalosti. Velké poděkování patří panu Adamišovi za pomoc při organizaci.

Za třídu 3. E Ing. Miroslav Korta