Exkurze

V minulém týdnu (18. – 23. 3.) SPŠKa hostila v rámci projektu Visegrad 12 studentů z partnerské školy z Wodzislawi, kteří se přijeli vzdělávat na námi organizovaný kurz CNC strojů. Akce se účastnili i naši žáci, kteří díky tomuto projektu pojedou do Polska v dubnu.

Pobyt polských přátel ovšem nebyl pouze o výuce. V úterý například proběhlo společné sportovní odpoledne v tělocvičně, kde jsme si zahráli volejbal a florbal. Ve středu jsme všichni vyrazili na prohlídku „šikmého kostela“, nechyběl ani výklad o historii staré Karviné. V sobotu jsme naopak navštívili kulturní památku, čekala na nás oblast Dolní Vítkovice s komentovanou prohlídkou vysoké pece.

Věříme, že byl celý týden pro všechny přínosný. Hostům z Polska se Karviná velmi líbila, hlavně náměstí a park. A my se těšíme, až se zase uvidíme, tentokrát však ve Wodzislawi!