Exkurze

V průběhu března se konala vícedenní mezinárodní soutěž s příznačným názvem „Stříbrný píst“. Jedná se o počin firmy SMC, zaměřený na obor mechatronika, a my na něm nemohli jen tak chybět. Proto se dne 19. 3. vydal náš tým ve složení Radek Jančička, Dominik Hubáček a Tomáš Wnuk ze třídy 3.E na soutěžní den do Vyškova. Přestože jsme nedosáhli na příčky nejvyšší, patří těmto třem statečným veliké poděkování.

 

Jedná se o velmi náročnou celodenní akci, která sestává ze 7 disciplín, kde týmy soutěžících řeší jak teoretické, tak i praktické úlohy, pracují pod stresem a časovým tlakem. Mezi disciplínami bylo například zapojování elektropneumatických obvodů, programování jednoúčelového stroje nebo odhalování chyby na výrobní lince. V mnoha disciplínách našemu týmu chyběl někdy právě zmiňovaný čas, jindy zase trocha štěstí. Tým však nasbíral mnoho cenných zkušeností, které se účastníkům budou hodit v jejich profesním životě.

 

Všeobecně byla akce velmi dobře organizována a panovala na ní velmi dobrá atmosféra. V časech mezi soutěžemi mohli účastníci využít FUN zóny, občerstvit se, nebo si projít výstavu výrobků firmy SMC, které tímto také děkujeme. Těšíme se již na další ročník, kde jistě zúročíme naše zkušenosti.