Exkurze

Středa 11. října byla pro třídu 4.B velmi důležitým a očekávaným dnem. V Brně se totiž konal veletrh strojírenství, kde se každoročně setkávají významné firmy, aby se ukázaly v tom nejlepším světle a nalákaly k sobě nejen mnohé zákazníky, ale také možné budoucí zaměstnance. Studenti oboru strojírenství SPŠ Karviná tedy na této akci nesměli chybět!

Celý veletrh působil impozantně, ovšem ještě více úchvatné byly inovativní stroje všeho druhu. K vidění toho bylo mnoho, přes víceosé frézky po laserové řezačky. U našich studentů byla nejvíce oblíbená formule poháněná elektrickým pohonem od VUT a také svářecí technika. Celý veletrh byl pojat profesionálně, a proto nechyběly propracované prezentace a workshopy. Z pohledu studentů je ovšem škoda, že se představitelé firem nezaměřovali právě více na studenty, ale převážně jen na možné zákazníky.

Všichni měli plné tašky propisek a reklamních předmětů, mohlo se tedy jet po náročném dni domů. Počasí bylo nádherné a cestu tam i zpět všem zpříjemňovala živá a veselá nálada. Veletrh v Brně se zdárně vydařil a pro mnohé studenty se stal nezapomenutelným zážitkem.

Bc. Dominik Kryska