Výlety

Nový školní rok, nový začátek

Tradiční adaptační kurz na novém místě s novým programem

 

Hned ve druhém týdnu nového školního roku jsme připravili tradiční adaptační kurz pro naše nové tváře z prvního ročníku. Po dlouhých letech však na jiném místě a s novým programem.  

Studenty autobus dopravil do Dolní Lomné, odkud se vydali přibližně 90minutovou procházkou po modré turistické stezce na hotel Kozubová. Ano, právě zde jsme našli nové útočiště pro realizaci tohoto kurzu a udělali jsme dobře.

Po příchodu se žáci ubytovali a ihned jsme se dali do práce. Cílem nebylo jen seznámit třídního učitele se svou třídou, ale především vytvořit mezi spolužáky ve třídě tu správnou týmovou atmosféru. Pomocí různých her a aktivit, zaměřených především na spolupráci a komunikaci, se nám, troufnu si říct, podařilo začlenit nové jedince do celku, vybudovat ve třídách správné vazby, které všem novým studentům pomohou při studiu na naší škole, a především zanechat v nich zážitky, na které budou ještě dlouho vzpomínat.   

Děkujeme hotelu za perfektní zázemí, učitelům za precizní přípravu a zápal a samozřejmě našim prvákům za super výkony, úžasnou atmosféru a jejich neutuchající nadšení.