Výlety

V týdnu 26. 2.–1. 3. 2024 se 50 studentů z 1. ročníku zúčastnilo tradičního lyžařského a snowboardového výcviku na Starých Hamrech ve Ski Parku Gruň. Před odjezdem bylo jasné, že lyžařské podmínky v tomto ročníku nebudou dobré, dokonce se mnozí divili, že si s sebou opravdu všichni mají vzít kompletní lyžařské vybavení. I přes mírnou kontroverzi se nám to však vyplatilo.

I když v našem „domovském středisku“ nejel vlek, využili jsme v pondělí pozůstatků sněhové nadílky v dolní části sjezdovky, rozdělili žáky do skupin a seznámili začátečníky s manipulací na lyžích. Pokročilí si zahráli na skialpinisty a několikrát sjezdovku vyběhli nahoru. No co… dobré lyžovačce se musí jít naproti. 😄

Nevíme sice, jak to bylo v tak teplém počasí možné, ale ve skiareálu Mezivodí v Bílé stále měli dostatek sněhu a funkční vlek. Naši instruktoři tedy neváhali, přeorganizovali program, objednali autobus a od úterka do čtvrtka jsme se všichni stěhovali za tamější lyžovačkou. Chvílemi to bylo náročné, protože jediný funkční vlek přitahoval do Bílé všechny kurzy z okolí a fronty se občas zdály být nekonečné, ale všichni byli moc rádi, že mohou jezdit. Dokonce i skupinka začátečníků a snowboarďáků udělala obrovský skok kupředu a ve čtvrtek už všichni plynule a bez potíží vyjeli i sjeli svah. Do odpoledního programu jsme pak zařadili jak výlety po okolí, tak různé týmové aktivity a hry. Prostě nám bylo na horách moc fajn!

Chceme poděkovat všem studentům, kteří byli letos fantastičtí. Do všeho šli po hlavě a se zápalem, makali na sobě a vytvořili nezapomenutelnou atmosféru, kterou by měl mít každý správný lyžák. A nám už nezbývá nic jiného než se těšit na další ročník a doufat v lepší sněhové podmínky.

Mgr. Tomáš Kovalčík