Výlety

Nezapomenutelný turistický kurz pro žáky SPŠ Karviná

„TK Trúba“ je nezapomenutelný turistický kurz, který je speciálně navržen učitelským kolektivem pro žáky Střední průmyslové školy v Karviné. Tento kurz nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat krásy Štramberka a jeho okolí, a to za doprovodu zábavných aktivit, jako je například střelba z luku a vzduchovky. Vedle zábavy a poznávání přírodních a kulturních krás je ovšem vždy nejdůležitějším úkolem kurzu stmelit třídní kolektiv.

Letos v červnu vyrazili na tento turistický kurz naši žáci z druhých ročníků (2.D a 2.E). Kurz Trúba 2023 se konal kde jinde než ve Štramberku, konkrétně v rekreačním středisku Kateřina, a účastnilo se ho 30 studentů a 4 pedagogové, kteří dohlíželi na studenty a připravili pro ně nezapomenutelné zážitky.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Štramberka je věž Trúba, která je považována za jeho symbol, nicméně pro naše studenty nebyl kurz jen o zdolání této věže a chození po okolí, ale i o získávání nových dovedností a jejich zlepšování. Studenti se zabývali základy první pomoci, včetně obvazové techniky. Dále se věnovali střelbě jak ze vzduchovek, tak z luku, při které postupně zdokonalovali svou koncentraci, přesnost a techniku zaměřování,. Naučili se orientovat v terénu, číst z mapy, plánovat trasy a pracovat s buzolou. Všechny tyto dovednosti si posléze mohli mezi sebou porovnat díky připraveným aktivitám, jako byl orientační závod, biatlon na suchu, soutěž ve střelbě atd. Samozřejmostí byl také celodenní výlet přes Kotouč, jeskyni Šipka, rozhlednu Bílá hora, hrad Štramberk až do historického centra města. Během celého týdne se vydatně sportovalo, hráli jsme volejbal, nohejbal, fotbal a nesmělo chybět ani večerní opékání.

Co dodat? Turistický kurz je prostě skvělá příležitost pro zábavu se spolužáky! Věříme, že si naši žáci Trúbu 2023 užili, a děkujeme jim, že se zapojili do všech aktivit po hlavě a ničeho se nebáli. Zároveň se moc těšíme příští rok na hojnou účast a pokračování této tradiční šňůry turistických kurzů.

Bc. Dominik Kryska, vedoucí kurzu

Truba23_3