Kurzy

Letos proběhl lyžařský a snowboardový výcvik 2. ročníků až v polovině března ve dnech 14. 3. – 18. 3. ve skiareálu Gruň na Starých Hamrech. To s sebou neslo obavu o kvalitu sněhu a další podmínky nutné pro úspěšný průběh programu kurzu. Naštěstí na druhou ani třetí „suchou“ variantu kurzu nedošlo a my jsme se mohli vesele pustit do práce.

Oporou nám byli externí instruktoři, díky jejichž profesionalitě jsme pozorovali raketový pokrok u studentů, kteří na lyžích, či prkně stáli úplně poprvé. Ostatních skupin se ujali naši kantoři, kteří i přesto, že na lyžích nestojí denně, odvedli skvělou práci a studenti se v jejich skupinách také velice zlepšili (a to pouze během jednoho týdne). Kromě toho si všichni užili spoustu zábavy a perfektní lyžovačky pod téměř azurovým nebem.

Až na středu, klasicky třetí a kritický den, se nám kromě únavy dostavilo i velice špatné počasí. Dopolední blok byl utrápený, sníh byl tak mokrý, že lyže spíše brzdily, než popoháněly vpřed. Lyžaři byli promočení až na kost a nálada také upadala pod bod mrazu. Dohodli jsme se tedy, že odpoledne lyže necháme zavřené a trochu si oddychneme. Na programu byla hra „videoklipy“, ve které si studenti museli vylosovat jednu známou píseň a natočit na ni vlastí videoklip. Musím vám říct, že jsme se večer u promítání všichni pěkně nasmáli. Druhou částí odpoledního programu byla střelba ze vzduchovek, které byly původně připraveny na „suchou“ variantu kurzu.

Ve čtvrtek se sluníčko vrátilo, tak jsme se opět upnuli do vázání a šli na věc. Večer pak proběhl video rozbor techniky lyžování všech studentů a pár rad na závěr, ať všichni ví, na čem mají do budoucna pracovat. Perličkou byla diskotéka s holkami z Mendelovy SŠ z Nového Jičína, které s námi celý týden sdílely svah.

Závěrem bych chtěl všem účastníkům poděkovat za perfektní, zábavnou a pohodovou atmosféru v průběhu celého kurzu. Chtěl bych vyzdvihnout všechny studenty, kteří byli poslušní, až se mi tomu nechce věřit J. A samozřejmě také patří velké díky učitelům a instruktorům za jejich aktivní přístup. Největší devizou kurzu však bylo to, že se nikdo nezranil a náramně jsme si to užili.

Mgr. Tomáš Kovalčík, vedoucí lyžařského kurzu