Erasmus

V průběhu března se několik žáků naší školy vydalo do Prahy, kde se konal mezinárodní projekt financovaný Erasmus+, který byl zaměřen na setkání a spolupráci mladých lidí jak z tuzemska, tak ze zahraničí. Naši průmyslováci měli možnost aktivně navázat „mezinárodní vztahy“ s dalšími mladými lidmi z Polska, Lotyšska, Turecka, Portugalska a Španělska.

Celý projekt se nesl v duchu mládí a souznění s přírodou. Hlavní náplní projektu bylo sportovat a zdravě se pohybovat ve volné přírodě či městě a získat potřebné znalosti pro pěší turistiku (orientovat se v mapě, naučit se správně sbalit na dlouhé cesty, osvojit si základy táboření a první pomoci atd.)

Všichni účastníci byli rozděleni do skupin, v rámci nichž plnili nejrůznější úkoly a dle indicií skrytých v obálkách museli hledat zajímavá místa v Praze. Na každém stanovišti dostali členové skupinky úkol (např. zatančit před Tančícím domem) a směr, kam mají jít dál (buď azimuty a vzdálenost, nebo museli vyluštit hádanku s názvem cílového bodu). Postupně si tak prošli Pražský hrad, Orloj, Národní muzeum, Tančící dům, Kampu a rozhlednu na Petříně, kdy měli v nohách dohromady přibližně 25 km. O jednotlivých místech se samozřejmě dozvěděli zajímavosti z jeho historie i současnosti. A během kulturních večerů pak poznávali tradice a kultury zemí všech účastníků projektu.

Postřehy účastníků:

Nejvíce mě zaujala atmosféra celé akce, bylo to akční.

Nejeli jsme úplně podle plánu, ale tak nedá se nic dělat.

Kulturní noci byly super, všichni byli komunikativní a přátelští.

Kdyby byla možnost, jel bych na 100% znova.

Love you all! ❤️ Kubek František

Skvělá nová zkušenost. Poznávání jiné kultury z jiných koutů světa. A hlavně zlepšení se v komunikaci v anglickém jazyce. Prostě pecka, doporučuji všem. Kiedroń Mateusz

Tento projekt byl moc fajn, potkal jsem spoustu nových zajímavých lidí z jiných zemí a procvičil si komunikaci v angličtině. Rozhodně jsme se nenudili, protože jsme trávili celé dny ať už v přírodě, nebo v centru Prahy. Na nudu tak nebyl čas. Rád se zapojím do dalších podobných projektů, byla to pro mě super zkušenost.

Daniel Motyka

Projekt se mi velice líbil. Rád jsem se bavil s lidmi v angličtině. Aktivity měli organizátoři dobře připravené. Za tuhle zkušenost jsem nemírně vděčný. Bajger Pavel

Kluci byli úžasní. Zapojovali se do všech aktivit, komunikovali a navazovali kontakty a přátelství. Všichni jsme si to moc užili. Mgr. Oleg Pasz