Projekty

Už druhým rokem zaměstnanci Střední průmyslové školy Karviná, tedy pedagogové, správní a techničtí pracovníci, adoptovali (symbolicky) v Zoologické zahradě a Botanickém parku Ostrava vydru malou.

Nápad vznikl již v roce 2022, kdy při rozloučení s kalendářním rokem bylo pro zaměstnance zorganizováno zábavné slosování nejrůznějších cen. Ceny darovali jak samotní zaměstnanci, tak i další přátelé školy. Jednalo se o drobnosti, které vždy potěší, pobaví a případně zahřejí hlavně na duši. Na posezení si lidé za symbolickou cenu zakoupili slosovatelné kupóny a očekávali, co vyhrají. To bylo to nejmenší…

Následoval totiž složitější úkol: co s vybranými penězi? Vznikla první anketa, kde mohli zaměstnanci školy hlasovat, jak se s penězi naloží. Jednoznačně vyhrála možnost symbolické adopce v ZOO, nastal ovšem další problém, a to které zvířátko adoptovat? V rychlé konzultaci se vybrali tři kandidáti a započalo další hlasování. Ankety se zúčastnilo 33 zaměstnanců a hlasy se rozdělily následovně: šest hlasů doputovalo hulmanu posvátnému, jedenáct bylo připsáno sovici sněžné a šestnáct hlasů získala vydra malá. Vítěz byl jasný! Zbývalo tedy jediné, vše domluvit v ZOO Ostrava.

V dalším roce to už byla rutina a v měsíci únoru tohoto roku jsme přispěli na adopci naší vydry malé 5.000,- Kč! Pomáháme, jsme na to hrdí a mohu jen předpokládat, že se symbolickou adopcí budeme pokračovat i v nadcházejících letech.

Mgr. Miroslav Chlubna