AngličtinaProjekty

Ve školním roce 2019/2020 se naše škola zapojila do projektu Moravskoslezkého kraje YES, I DO, jehož cílem je podpořit výuku odborné angličtiny. Již od září se učitelé odborných předmětů účastnili kurzů všeobecné angličtiny, aby následně mohli absolvovat společně s angličtináři kurz odborné strojírenské angličtiny.

Tento projekt běží již druhým rokem, a proto naši učitelé měli možnost se podívat na tandemovou výuku ve školách, které byly v projektu zapojeny již vloni. Mohli vidět, jak ve výuce spolupracuje angličtinář s učitelem odborného předmětu, a nechat se inspirovat zajímavými nápady. Samozřejmě se podělili i o své zkušenosti, protože výuka odborné angličtiny u nás není žádnou novinkou.

V současné době probíhá výuka modulu strojírenské technologie ve skupince studentů druhého ročníku strojírenství.