SoutěžeStředoškolská odborná činnostÚspěchy

Letošní krajské kolo 44. ročníku SOČ (středoškolská odborná činnost) proběhlo 9. 5. 2022 na VŠB OSTRAVA. Prosadit se mezi nejlepšími projekty kraje není snadné, ale naše škola zde měla silné zastoupení.

Po registraci soutěžících a slavnostním zahájení soutěžní přehlídky odborných prací se všichni odebrali do jednotlivých sálů, kde probíhaly prezentace a obhajoby v několika oborech.

Obor 8: ochrana a tvorba životního prostředí, 4. místo Linka na výrobu filamentu, Marian Mendrok a Teodor Schober

Obor 9: strojírenství, hutnictví a doprava, 3. místo Dezinfekční klika, Matěj Dražný, Lukáš Fortelný, Jan Kotula

Obor 10: elektrotechnika, elektronika a telekomunikace, 6. místo Digitální hodinky, Ondřej Tomala

Obor 12: tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie, 5. místo Teslova cívka, David Motyčka

Ne všichni mohou vystoupit na stupně vítězů a jak bylo řečeno už v zahajovacím proslovu, už postoupit do krajského kola SOČ znamená kus vítězství. Děkujeme všem studentům, kteří vzorně reprezentovali naši školu a přejeme jim hodně úspěchů při dalším rozvoji.