Soutěže

Soutěž o nejlepší výukový model z oblasti techniky nebo přírodních věd zhotovený 3D tiskem

Dne 1. prosince 2023 se na Technické univerzitě v Liberci odehrála soutěž o nejlepší výukový model z oblasti techniky nebo přírodních věd zhotovený 3D tiskem.  Do soutěže se zapojili také naši studenti, a to z 3. E (Matěj Bezděk, Radek Jančička, Alexandr Ćmiel) a 1. E (Mateusz Walach).  Tato skupina nadšených studentů se spojila v kreativním úsilí a vytvořila model větrné elektrárny.

I přesto, že se tito talentovaní mladí lidé na soutěži neumístili na prvním místě, jejich projekt neunikl pozornosti pracovníka z renomované firmy Pruša. Ten byl natolik ohromený jejich prací, že se rozhodl navrhnout další možnost spolupráce.

A jak to celé probíhalo jsme se zeptali jednoho z účastníků, Matěje Bezděka: 

Minulý týden jsme se vydali na nezapomenutelný výlet do Liberce, kde jsme s plným nadšením prezentovali náš výukový model větrné elektrárny. Po příjezdu jsme strávili noc v přátelském prostředí Interhostelu Liberec, kde se utvářela atmosféra očekávání před velkým dnem. Večer před samotnou prezentací jsme ladili detaily a připravovali se na otázky, které by nás mohly překvapit během prezentace. V pátek ráno v 10 hodin jsme na Liberecké univerzitě představili náš výukový model větrné elektrárny před očima zvědavých profesorů a studentů. Po náročném dopoledni jsme se vydali zpět do Karviné, tentokrát opět vlakem, s dojmem úspěšného dne a s novými zkušenostmi v našem batohu. 

Děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích. 

 

Pro více informací o této soutěži klikněte zde: