Soutěže

V dubnu tohoto roku jsme vás informovali, že dva studenti naší školy úspěšně postoupili do dalšího kola v soutěži prezentací. Dlouho očekávané se v září stalo skutečností a tým Shinigami se tak zúčastnil Grandfinále Prezentiády 2021, které se konalo v Brně!

Zadané téma nebylo vůbec jednoduché. Už jste někdy slyšeli pojem kvartální report? Dominik Patola s Tomášem Peterem ze třídy 3. D ano, jedná se totiž o vylosované téma pro jejich prezentaci. Při její přípravě se jim opravdu hodila znalost práce s Excelem, protože management firmy, pro nějž byla prezentace určena, si přál vidět finanční údaje v grafech. A zajímá vás, jak kluci dopadli? Obsadili krásné 10. místo z 30 zúčastněných týmů!

Přestože se kluci nedostali na stupně vítězů, obrovským úspěchem byl samotný postup a účast na tomto Grandfinále. Tímto oběma moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Přejeme jim také hodně originálních nápadů pro další prezentace, jelikož se oba členové týmu vyslovili, že o Shinigami rozhodně neslyšíme naposledy!

Jako bonus vám přinášíme pohled jednoho ze členů týmu Shinigami, Tomáše Petera:

Na prezentaci pracoval celý tým Shinigami několik dnů. Zůstávali jsme ve škole „přesčas“ a maximálně jsme se soustředili na dokončení prezentace. Radili jsme se dokonce i s odborníky z praxe, aby prezentace odpovídala všem kritériím a my ji mohli vypilovat do nejmenších detailů. Prezentaci jsme stihli dodělat jen tak tak a konečně jsme mohli odjet na Masarykovu Univerzitu do Brna, kde se celá akce se konala. Po slavnostním zahájení byli všichni účastníci rozděleni do 3 skupin po 10 týmech, my byli ve skupině 1. Nakonec se nám podařilo umístit na 10. místě, což předčilo všechna naše očekávání. Po vyhodnocení pak nechyběla zasloužená oslava v podobě procházky po památkách Brna.