Soutěže

Ve čtvrtek 14. března 2024 jsme u nás na škole poprvé organizovali pracovní pohovory nanečisto ve spolupráci s Bonatrans a.s., čímž jsme tímto navázali na již tradiční pohovory s IT firmou Kvados a.s. Studenti, kteří projevili zájem vyzkoušet si proces přípravy na pracovní pohovor, si mohli vybírat z šesti pozic. Největší zájem získaly pozice: operátor seřizovač, technik elektronik a elektroúdržbář.

Prvním krokem bylo vytvořit životopis v českém jazyce, následně vypracovat motivační dopis a absolvovat pohovor. HR manažer společnosti Pavel Němec si ve svém nabitém pracovním programu vyhradil čas na pracovní pohovory nanečisto na SPŠka, za což mu ještě jednou děkujeme. Díky němu studenti mohli zažít, jak může vypadat pracovní pohovor, který nastartuje jejich budoucí kariéru. Kromě cenné zkušenosti získali zpětnou vazbu, co se jim povedlo a kde se mohou zlepšit, ale také komentář ke svému životopisu a motivačnímu dopisu.

Všichni zúčastnění vysoce ocenili tuto příležitost a nikdo nelitoval času, který byl potřeba k přípravě. Studenti k ní přistoupili opravdu zodpovědně a výsledkem byla potěšující informace, že všichni podali velmi dobrý výkon a jsou zaměstnatelní.