Středoškolská odborná činnost

V úterý 5. března 2024 jsme se mohli inspirovat studentskými projekty, které byly prezentovány na školním kole Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Pestrá přehlídka odborných projektů v oboru strojírenství, elektrotechnika, informatika byla letos rozšířena i o projekt v oboru didaktická technologie.

Studenti prezentovali své práce před školním publikem a svá řešení obhajovali před odbornou porotou. Zajímavý projekt představil také tým z 2D, v němž členové týmu nejdříve realizovali průzkum, jaké parametry má splňovat úspěšná počítačová hra, aby na základě těchto zjištění vytvořili 2D hru, která hráčům nabídne skvělý herní zážitek.

Odborná porota ve složení Ing. Oleg Pasz, Ing. Antonín Kölner, Adam Tyroň a Richard Jelen neměla lehkou úlohu vybrat práce, které postoupí do okresního kola soutěže. Výsledky byly velmi kvalitní a vyrovnané. V Českém Těšíně nás bude reprezentovat celkem 8 projektů ve 4 oborech!

Výsledky školního kola SOČ

Obor 9 Strojírenství, hutnictví a doprava

1. místo ATON Bugina – Kotula, Dražný, Fortelný, Joska (4B)

2. místo Šroubový kompresor – Babinský (4B)

Obor 10 Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

1. místo Realizace NAS serveru – Kunák (4E)

2. místo Zabezpečovací zařízení – Szotkowski D. (4E)

Obor 12 Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

1. místo ANEMOS – Jančička, Ćmiel, Hubáček (3E)

Obor 14 Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času

1. místo Výzkum návykovosti her pro vytvoření ideálního videoherního zážitku – Baier, Kyml, Wojtas (2D)

Obor 18 Informatika

1. místo ThesisSpotlight – Kotajny, Kroupa (4D)

2. místo Program na ladění 3D tiskárny – Wierzgoń (3B)

3. místo Timber – rezervační systém – Hanusek, Valentíny (4D)

Děkujeme všem účastníkům za skvěle odvedený výkon a držíme pěsti v okresním kole SOČ!

Koordinátor SOČ, Renáta Kondělková