Úspěchy

V pátek 29. 4. 2022 se konal další ročník Orlovské soutěže v informatice. Díky Tomáši Suchankovi (3.D) v ní měla SPŠKA svého zástupce v kategorii webové stránky. Tématem letošního ročníku bylo Green Deal. Přestože pro Tomáše byla prezentace webových stránek premiérou, předvedl fantastický výkon a obstál v konkurenci.

Zeptali jsme se Tomáše:

Jak ses na soutěž připravoval?

Využil jsem znalosti získané ve škole, ale musel jsem také využít samostudia. Četl jsem návody na internetu a sledoval YouTube videa. Byl to můj první větší samostatný projekt návrhu webových stránek. Založil jsem jej na třech technologiích: HTML5, CSS a javascriptu. Webové stránky jsou responzivní a běží na webhostingu zdarma.

Kolik času jsi projektu věnoval?

V průběhu jednoho měsíce jsem průběžně pracoval přibližně 2-3 hodiny denně a poslední týden jsem již pracoval intenzivně.

Čím myslíš, že jsi nejvíce zabodoval?

Myslím, že je důležité nejen mít kvalitní projekt, ale také si uvědomovat slabé stránky, případné nedokonalosti a snažit se práci dále zdokonalovat. V tomto mi velmi pomohla zpětná vazba všech, které jsem oslovil. Navíc je nutné práci umět odprezentovat a obhájit.

Děkujeme, Tomáši, za skvělou reprezentaci školy a přejeme do budoucna hodně úspěchů.