STC Microsoft

Finále STC Microsoft

Ještě před Vánocemi, 16. prosince 2020 se uskutečnilo celostátní kolo výběrového řízení do nového ročníku studentského trenérského centra Microsoftu, které se za normálních okolností koná přímo v sídle Microsoftu v Praze. Letos však proběhlo, jako předchozí postupová kola online, přes MS Teams.

Naši školu reprezentoval Tomáš Peter, kterému se podařilo postoupit do finále z krajského kola. Pečlivě se na svou prezentaci připravoval, ale stejně tak se připravovali i jeho konkurenti, ti nejlepší studenti ze všech krajů. Přestože měl Tomáš po online pohovoru dobrý pocit, mezi 33 nových stážistů se nedostal.

Zeptali jsme se Tomáše na pár otázek.

Jak se lišil finálový pohovor od krajského kola?

Tak rozdíl v podstatě žádný. Zase jsem vystoupil před porotou tří lidí, zástupců společnosti Microsoft a absolventkou STC. Cílem bylo se jim představit a snažit se je zaujmout. Buď formou prezentace, která tento rok nebyla nezbytná, nebo prostými slovy. Já jsem odprezentoval krátkou prezentaci. Na konci se mě doptávali na nějaké informace, které jsem zmínil v prezentaci a to bylo vše. Z mého pohledu byli v krajském kole komunikativnější a kladli více otázek. Možná v celostátním kole neměli náladu nebo jsem je prostě jako člověk nezaujal.

Doporučil byste ostatním, aby se výběrového řízení do STC zúčastnili? Proč ano/ne?

Tak doporučil bych to. Už jen to, že si projdou jednotlivými výběrovými koly, dodá určité zkušenosti. Například, když se budete v budoucnu ucházet o nějakou práci, tak si myslím, že to bude hodně podobné. Rozhodně ale není třeba se toho bát. A když vás nevyberou, svět se nezboří J.

Víme, že pro Tomáše práce na svém dalším rozvoji nekončí. Už nyní se zajímá o jiné projekty, které cílí na studenty, kteří chtějí získávat nové zkušenosti.

Děkujeme Tomášovi za výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěšných projektů v budoucnosti.

Chcete se dozvědět více o možných mimoškolních aktivitách, které by vám neměly uniknout?

Zajímají vás vychytávky v oblasti moderních technologií? Sledujte webovou platformu – studuj.digital, která byla vytvořena naším absolventem Ondřejem Golasowskim (2020) v rámci maturitní práce a absolventské práce STC Microsoft.