STC Microsoftlogo MS

Děvčata mohou být také úspěšná v oblasti práce s technologiemi! Jsme velmi rádi, že Klára Nevřalová (3. D) byla vybrána do dvouletého programu studentského trenérského centra. Svou prezentací ve finálovém kole výběrového řízení přesvědčila komisi a dostala příležitost k dalšímu seberozvoji.

Zeptali jsme se Kláry na její pocity…

Příprava byla náročná, ale vyplatila se. Výběrové kolo „nanečisto“ u nás ve škole bylo výbornou zkušeností a myslím, že díky němu mě otázky komise nezaskočily. Do finále postoupilo za všech krajů 48 nejlepších. Konkurence byla veliká, a dokonce i děvčat bylo ve finále minimálně 10. To, že mě vybrali, bylo milé překvapení.

Co doporučuje Klára příštím uchazečům?

Pracujte na svých projektech. Nemusí to být vynález světa, ale ukažte, že jste ochotni pracovat samostatně i mimo vyučování. Nenechávejte přípravu na poslední chvíli. Určitě si zjistěte co nejvíce informací o firmě, na jejíž výběrové řízení jste pozváni. Pilujte svou sebeprezentaci, kterou můžete podpořit i prezentací v PowerPointu. Také angličtina je důležitá. Měli byste být schopni o sobě a svých projektech mluvit i anglicky. Myslím si, že nejdůležitější je mít chuť na sobě pracovat, být aktivní a pomáhat ostatním v učení a zdokonalování.

O STC

Zájem o dvouletou stáž v STC společnosti Microsoft mezi našimi studenty roste. Do krajského výběrového kola, které se konalo v Ostravě 7. 12. 2018, byli letos pozváni 4 studenti. Studenti se pečlivě připravovali na výběrové řízení. Vylepšovali své projekty, které chtěli předvést před výběrovou komisí, studovali informace o firmě a zaměřovali se také na řeč těla. Díky Danielu Brožovi, Ondřeji Golasowskému a Dominiku Kryskovi, kteří byli vybráni do STC programu v minulých letech, si mohli vyzkoušet, jak může výběrové řízení vypadat ještě před krajským kolem.

Do finále, které se konalo 18. 12. 2018 v sídle Microsoft v Praze, byli vybráni 2 studenti. Přestože ne všichni mohou být vybráni, už účast ve výběrovém řízení je velkou zkušeností. Bylo nutné odvést hodně práce a pořádně na sobě zapracovat. Děkujeme všem studentům, kteří sebe i školu reprezentovali na letošním výběrovém řízení do STC a také těm, kteří jim vytvořili vynikající podmínky při přípravě. Danieli, Ondřeji a Dominiku, děkujeme! A v příštím roce bude nám ostatním své nové zkušenosti předávat i Klára.

Foto zdroj: facebook.com