STC MicrosoftUdálosti

Konec školního roku je známý tím, že se studenti pomalu ladí na jiné myšlenky. To však neplatí v případě Kláry Nevřalové a Ondřeje Golasowského, kteří si na poslední týden školy připravili přednášky pro své mladší spolužáky o programu PowerPoint.

Přednášky se konaly v pondělí a úterý, pokaždé 3 hodiny denně. Náplní přednášek bylo seznámit studenty s novými možnostmi používání programu, tedy především novými funkcemi a vychytávkami, které dělají prezentaci zajímavější a zábavnější. V další části přednášky jim předali své zkušenosti z prezentačních dovedností, tedy to, jak by člověk měl správně vystupovat při přednášení. V poslední části studenty seznámili s možnostmi využívání předplatného Office 365, který je bezplatně k dispozici studentům naší školy a přešli na praktickou část, kde si studenti sami vyzkoušeli z nabytých znalostí vytvořit vlastní prezentaci.

Vše proběhlo v přátelském duchu a věříme, že se studentům i učitelskému dozoru přednáška líbila