STC Microsoft

Úspěšný konkurz v STC Microsoft 

Již na začátku školního roku jsme se začali připravovat na nový ročník výběrového řízení do STC (Studentské trenérské centrum) Microsoft.  

Mezi důvody pro účast v dvouletém programu patří šance zdokonalit své komunikační a prezentační dovednosti, přístup k nejnovějším informacím z dílny Microsoft a možnost setkat se s inspirativními osobnostmi či účastnit se zajímavých akcí. V průběhu STC lze získat mezinárodně uznávaný certifikát Microsoft Office Specialist (MOS). 

Letos se do programu rozhodli zapojit Filip Pánek, Alžběta Matvejová a Štěpán Dostál, který postoupil do prosincového finále v Microsoftu. Jak je u nás zvykem, před finálovým kolem jsme se sešli s finalisty z předchozích ročníků a Štěpána prozkoušeli. Pohovor nanečisto, kterému říkáme grilovačka, se odehrál online v prostředí Teams a Štěpán si musel poradit s dotazy ohledně své motivace, zkušeností s počítači a nechyběla ani komunikace v anglickém jazyce. Že se taková příprava vyplatí se potvrdilo 14. prosince 2023 a Štěpán patří mezi další naše studenty, kteří byli do programu vybráni z celé ČR. 

Blahopřejeme k postupu a těšíme se na novinky, které s námi bude Štěpán sdílet.

Děkuji všem, kteří se podíleli na pomoci s přípravou do STC Microsoft – Danielu Baierovi a Jonáši Kymlovi z 2D, Adamu Hanuskovi a Filipu Valentíny ze 4. D.  

Renáta Kondělková