Události

Dne 12. listopadu se studenti zúčastnili on-line besedy se Šimonem Pánkem v rámci celostátního projektu Měsíc filmu na školách společnosti Jeden svět na školách. Besedě předcházelo zhlédnutí filmu 1989 – Dopisy přes železnou oponu.

Studenti následně pracovali s pracovním listem, ve kterém se měli vyjádřit k tomu, co je nejvíce zaujalo, např.: Co vás na události, osobnosti zaujalo? Zaujalo mě, že byl takhle mladý student vůdce té demonstrace a že celá Letná skandovala jeho jméno. Také že se znal osobně s Václavem Havlem. Na události mě zaujalo, jak se museli scházet v parku, kdyby náhodou přišli policajti, tak mohli snadno utéct. A také, že se té demonstrace zúčastnilo 200 tisíc lidí.  Jaké otázky by vás napadly? (možnost zeptat se on-line během besedy) Byl jsi někdy zbit policisty?  Bál ses nebo sis byl jistý?  Jak jsi to potom oslavil konec komunismu?

Mgr. Lada Vojtková