Události

Dne 17. 5. 2021 proběhla další online přednáška pro 3. ročníky realizovaná v rámci předmětu OBN. Tentokrát byla přednáška zaměřena na pracovní právo a nesla název „Cesta do hlubin pracovního práva: Jak se připravit na pracovní příležitosti!“. Celou přednášku vedl pan Mgr. Martin Sieber LL.M, právník specializující se na pracovní právo, který formou jednoduchého a praktického výkladu studenty seznámil se základními právními úkony tohoto oboru.

Přednáška byla stavěna na předem připravených dotazech, celý její obsah tak vycházel z toho, co naše studenty z této oblasti nejvíce zajímá. Ujasnili si např. nesrovnalosti v typech pracovních poměrů, byli seznámeni s pracovními právy a povinnostmi zaměstnanců a nechyběla ani ukázka správného znění pracovní smlouvy. Mezi nejatraktivnější témata se zařadily postihy nelegálního zaměstnávání, dále způsoby ukončení pracovního poměru či podmínky pro vyplácení mzdy. Nejvzácnějšími pak byly rady a tipy co dělat v nepříznivých pracovních situacích.

Střídavá praktická a prezenční výuka nám bohužel nedovolila sejít se v kompletním počtu, nezúčastněné třídě však bude poskytnut nahraný materiál, takže se nemusí bát, o nic nepřijde.

A jak akci hodnotí zúčastnění?

„Přiučil a určitě tyto informace v budoucnu využiji.“

„Přednáška byla velmi zajímavá. Především jsem si osvětlil různé mýty, které se k pracovnímu poměru vážou. Teď už budu chytřejší.“

„Nejvíce jsem byl překvapený z minimální mzdy a jejího průběžného navyšování. Na brigádách a pracovním trhu už tedy budu alespoň trochu znát cenu své práce.“