Výuka

Už je to tady, 16. 11. 2023! Den D pro studenty, zejména pro první ročník. Den studentů bývá na naší škole dlouholetou tradicí, tudíž tomu nebylo jinak ani letos. Ovšem tentokrát se Den studentů nesl v retro stylu. Pro mnohé studenty bylo výzvou obléknout na sebe retro kousek, a proto prohledali skříně svých rodičů, ba i prarodičů.

Příprava proběhla pečlivě, tudíž program byl velice pestrý a zajímavý. K vidění byly například taneční vystoupení, rytířské souboje. Po pasování našich prváků na pravé studenty SPŠ Karviná se mohli žáci přemístit na svá stanoviště a utkat se v mnoha zábavných soutěžích jako trojboj, ping-pong, počítačové hry, deskové hry a mnoho dalších. Nesměl ovšem chybět retro koutek s počítačovým vybavením a retro hrami, kde si mnozí studenti zkrátili chvilku a zahráli si hry z dětství svých rodičů. Učitelé si zde také zavzpomínali na své dětství.

Celý den zpestřovalo úžasné retro oblečení studentů a učitelů, které nás vrátilo do doby 70., 80. a 90. let. Den studentů v SPŠ Karviná se opět vydařil, a to za pomocí studentů 4. ročníku, pedagogů a hlavně skvělých učitelek češtiny Lucie Nečasové a Marie Sieberové. Děkujeme.

Patrik Liberda, 4.B