Výuka

Ve středu 11. října se naši studenti díky GHH-BONATRANS zúčastnili Světového inženýrského konventu v Praze. Spolu se studenty jiných středních škol z našeho regionu tak dostali příležitost vidět nejnovější trendy v odvětví AI a leteckého a kosmického inženýrství od zástupců firem z těchto oborů.

Mimo přednášek na půdě kongresového centra byly také stánky vysokých škol, malých startupů i velkých firem, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet nejnovější technologie nebo třeba svůj reakční čas.

Své stánky zde měli i finalisté loňského kola SOČ, od kterých studenti mohli získat cenné zkušenosti pro jejich vlastní odborné práce, a to, jak je obhájit před odbornou komisí.

Návštěva Světového inženýrského konventu studentům ukázala budoucnost českého průmyslu a nabídla jim možnost se do něj zapojit. Na závěr akce se studentům dostalo i poděkování ze strany zástupce firmy BONATRANS, kteří se těší na další spolupráci se studenty naší školy.

Bc. Richard Jelen