AngličtinaUdálosti

V rámci dnů NATO jsme dostali možnost přivítat na naší škole skupinu pěti amerických letců. Beseda se konala 20. 9. 2019, jako součást a zpestření výuky anglického jazyka. Po úvodním monologu letců dostali studenti prostor klást otázky, které je zajímaly.

Každý student, ať už méně či více pokročilý v anglickém jazyce, měl možnost procvičit si kladení otázek a zároveň i poslechové dovednosti. Zkušení žáci byli schopni vést s letci smysluplnou konverzaci, zatímco méně pokročilí studenti měli možnost poslouchat a snažili se porozumět otázkám a odpovědím. Díky ochotě letců jsme se dozvěděli zajímavé a užitečné informace týkající se nejen jejich každodenního života a techniky, ale také i USA a jejich životnímu stylu.

Petr Gracias, 3. B

V pátek jsem si besedu s piloty velice užil, protože jim bylo dobře rozumět a byli velice příjemní. Mým největším zážitkem však bylo poznat osobně piloty i jejich letoun na dnech NATO. Na konci besedy ve škole jsme totiž dostali nabídku navštívit piloty na Dnech NATO a vidět jejich letadlo na vlastní oči i uvnitř.

Spolu s dalšími třemi jsme po příjezdu na letiště zamířili rovnou k jejich letadlu a musím říct, že jsem nečekal, jak příjemní byli i mimo školu. Ihned si nás převzal plot pilot jménem Tyler (pilot na fotce vpravo) a důkladně nám popsal celé letadlo, jak zvenčí, tak i zevnitř. 

Jakmile jsme vyšli z letadla a šli zase za plot, jeden pán byl velice znepokojen tím, že on ani jeho syn nemohli na prohlídku letadla stejně jako my, což nám připadalo, jako bychom měli VIP vstupenky. 

Po ukončení prohlídky jsem odešli, ale byli jsme tak nadšení, že jsme se prostě museli vrátit a společně se vyfotit. Piloti slíbili, že další rok tam budou zas a my jsme jim slíbili, že bez nás tam rozhodně nebudou.

Daniel Stoklasa 3. E

Americkým letcům se v naší škole velmi líbilo a rádi k nám přijedou příští rok znovu! Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizace této akce a účastníkům za hladký průběh a skvělou atmosféru.

Mgr. Renáta Kondělková